Nasıl muayene olurum?
07 Temmuz 2023

POLİKLİNİKLERE HANGİ YOLLARDAN KAYIT YAPTIRILIR?
mhrs.jpg

 1. Web sitesi yoluyla

 a. www.kinikdh.gov.tr adresine giriniz.

 b.Online işlemler  MHRS Online randevu butonuna tıklayınız

 c. Görünen ekranda TC KİMLİK NUMARANIZI ve PAROLANIZI doldurarak sıra alabilirsiniz.

2. Poliklinik sekreterine doğrudan başvurarak sıranızı alabilirsiniz.

· Poliklinik hasta kayıt işlemi saat 08.00’da başlar.

· Saat 09.00'ten itibaren poliklinik hizmetleri başlar, 16.00'te biter. 

Hastanemize Poliklinikte/Acil Serviste Muayene İçin Gelirken Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

T.C. Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı, Pasaport ve Sürücü Belgesi

KAYIT İŞLEMLERİ 

  1. Muayene için kendinize ait kimlik belgeniz ile birlikte hastanemizin hasta kayıt birimine başvurunuz.
  2. Hasta kayıtta kayıt işleminiz yapıldıktan ve kayıt bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra bağlı bulunduğunuz kurumun spas merkezine internet aracılığı ile bağlanılarak provizyon sorgulaması yapılmaktadır. Burada gelecek cevaba göre işleminiz yürütülecektir.
  3. Muayene isteğiniz kabul edilirse, muayene olmak istediğiniz polikliniği söyleyerek giriş işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
  4. Giriş işleminiz bittikten sonra size üzerinde; hastanemize ait protokol numarası, adınız soyadınız, gideceğiniz polikliniğin ve poliklinikte kaçıncı sırada ve muhtemel muayene saatini gösteren küçük bir yazılı kâğıt (barkod) verilecektir.
  5. Bu kağıdı aldıktan sonra poliklinik bekleme salonlarında bekleyiniz sıra numaranız ve isminiz ana ekranda ve muayene odasının üzerindeki ekranlarda göründüğünde muayene için polikliniğe giriniz.
  6. Sosyal güvenceniz yoksa poliklinik ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra polikliniğe gidiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz
  7. Acil vakaların, Engelliler, Hamilelerin, 65 yaş üstü yaşlıların, Yedi yaşından küçük çocukların, Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri, ile malul ve gaziler, Hizmetteki TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı rütbeli personeli, Öncelikli olarak garnizon dışından sevkle gelenler olmak üzere, hizmetteki TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı personeli ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, Emekli TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı personeli ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin poliklinik sırasında önceliği vardır.

 

Randevu almak için 182 numaralı MHRS Çağrı merkezini arayınız veya https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ uzantılı web adresinden  randevu alabilirsiniz.

Poliklinik Çalışma Saatlerimiz: Hafta içi 09.00 – 12.00 / 13.00 – 16.00

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

•  Hastane kurallarına uyulmalıdır.

• MHRS’ den randevu alındığında,  hastane kayıt işlemlerinizin yapılabilmesi için randevunuzdan en az 15 dakika önce hasta kayıt birimine başvurmanız gerekmektedir.

•  Sorunlarınızın çözümü için Hasta Hakları Birimi'ne başvurabilirsiniz.

•  Hasta hastaneye gelmeden ilaç yazımı yapılmaz.

•  Hasta isteği doğrultusunda ilaç, rapor yazılmaz ve tetkik yaptırılmaz.

Sağlıklı günler dileriz.